Kniha návštěv

Zadrátovaný koncentrák

Datum: 22.09.2016 | Vložil: Emil

Slobodná krajina nemá byť zadrátovaná ako koncentrák Tí ktorí tento zadrátovaný blázinec organizovali by sa mali hanbiť. Nie hanbiť, mali by sa hompálať na kandelábroch.

Re: Zadrátovaný koncentrák

Datum: 03.03.2017 | Vložil: Jirka

Ano, prohlášení "demokrata" o věšení na kandelábrech je jenom dokladem o co jim šlo, jde a čemu jsme vždy bránili.

Ples pohraničníků

Datum: 27.01.2015 | Vložil: Stanislava Janochová

Je moc dobře,že jste pořádali Ples pohraničníků v Chodové Plané, v lednu 2015. Historie PS byla. Mějte se moc hezky.

Obnova zničeného pomníku na Krabonoši

Datum: 06.11.2013 | Vložil: Nekvapil L

V měsíci říjnu 2013 byl brutálním způsobem zničen pomník pohraničníka ADAMA RUSO. Padl v přestřelce s agenty chodci. Policejní vyšetřování se kloní k vandalismu vedenému z území sousedního státu.

Po dohodě se sekcí KČP Jižní Čechy byla objednána nová pamětní deska z bílé žuly a totožným nápisem. Předběžná cena byla vyčíslena na cca 5000,00Kč. Další náklad jistě vznikne záměrem odkoupit pozemek kolem pomníku do vlastnictví KČP.

K tomuto účelu bylo zřízeno konto ADAM. Pokud se chcete podílet na obnově pomníku alespoň finančně, lze přispět jakoukoli částkou na účet pod číslem: 213090660/0600, variabilní symbol: 3091951. Předání nové pamětní desky a zbylé finanční hotovosti na dokončení záměru bude při příležitosti krajského sněmu KČP Jihočeského kraje v polovině prosince. Ukažme, že nejsme na kolenou, že nás nezlomí a vandalským revanšistům přes hranici do Rakouska ukažme svou Hraničářskou jednotu.
Nekvapil L.

STÁTNÍ HRANICE 2013

Datum: 25.04.2013 | Vložil: Nekvapil L

V sobotu 27.4.2013 v 7 hodin ráno bude odstartováno . Kdo má zájem se startu zúčastnit , nechť se dostaví k 1.r.PS Trojmezí . S vlčákem na klopě...Nekvapil L.

Kollerova

Datum: 13.03.2013 | Vložil: Alena

https://technet.idnes.cz/sokolovo-odvracena-tvar-legendy-dop-/vojenstvi.aspx?c=A130312_174630_vojenstvi_kuz

patrite taky k tehle lzivy historie ?

blabol

Datum: 22.02.2013 | Vložil: žofinak

plně souhlasím se Zdenkem, jde o snůšku blábolů nějakého pisálka pod prášky...

POZOR! STÁTNÍ HRANICE 2013

Datum: 14.01.2013 | Vložil: Nekvapil L

TŘETÍ ROČNÍK CYKLISTICKÉ EXPEDICE

CHEB - BRATISLAVA

POZOR! STÁTNÍ HRANICE 2013

„ ZA OBJEKTY A POMNÍKY POHRANIČNÍ STRÁŽE“

Cíl :
Tato expedice má za úkol zmapovat současný stav všech objektů pohraničních rot a jejich změny po časovém úseku dvanácti měsíců ,který uplynul od fotografování v roce 2012 . Na základě získaných materiálů je tento ročník rozšířen o další místa - roty zrušené a pomníky vážící se k historii PS . Jistě nezůstanou nepovšimnuty ani aktivity jako jsou znovu zbudované části SIS ,skanzeny a muzea PS.

Plán přesunu

Zahájení : sobota 26.4.2013 u 1.r.PS Trojmezí start v 7.00 hodin.

1 den : Trasa Dojezd na 11.r.PS Starý Hrozňatov ubytování: hřiště TJ Lýsek Mir.
2 den : 26.4 . Starý Hrozňatov - Stoupa rota (školící středisko)
3 den : 27.4. Hraničky – Folmava penzion Magda na Babylonu
4 den : 28.4. Folmava - Černé jezero Mpenzion Jezerka
5 den : 29.4. Černé jezero –Javoří Pila Modrava Penzion Arnika (Modrava)
6 den : 30.4. Modrava – Kvilda Kvilda Penzion U Malíků
7 den : 1.5. Žďárek - Pasečná rota (penzion Dobík)
8 den : 2.5. Pasečná –Černé údolí rota (hotel U Pralesa)
9 den : 3.5. Černé údolí – Chlum u Třeboně rota (penzion Medenice)
10 den : 4.5. Chlum u Třeboně - Vranov nad Dyjí Country penzion
11 den : 5.5. Vranov – Hrušovany Penzion Monika
12 den : 6.5. Hrušovany – Gajary Penzion Aika
13 den : 7.5. Gajary – Rusovce po dosažení cíle a ukončení rozjezd dle vlastního uvážení

Předpokládané zakončení akce 7.5.2013 Tři dny do 10.5. jsou plánovány jako rezerva pro případ nepředvídaných událostí (nepřízeň počasí , zpoždění přesunu proti plánu z důvodu rozšíření trasy, oprav výstroje) Proto je časový plán trasy informativní. Navržené ubytování je možno využít jelikož se jedná o období mimo sezonu budou jistě volné ubytovací kapacity k dispozici. K jeho zajištění bude přistoupeno na základě zaslaných přihlášek. Skalní vyznavači pobytu v přírodě mohou využít přenocování pod vlastním stanem ovšem je třeba počítat s nízkými nočními teplotami i pod bodem mrazu.

Pozvánka k účasti:
Pokud máte zájem se připojit je možno jet trasu celou ,nebo se dopravit do kteréhokoli cílového (ubytovacího) bodu v čase dojezdu expedice a absolvovat třeba jen zvolenou část cesty. Dopravu a financování si každý účastník zajišťuje samostatně.Pohyb expedice po trase a její aktuální pozici bude možno zjistit denně po 18 hodině na internetové adrese https://www.facebook.com/11brigadaPohranicniStraze
nebo : https://www.klub-pohranici.cz/rady-kcp/moravsko-slezsky-kraj/ostrava/


Vybavení :

Kolo do horského a silničního terénu vybavené dle silničního zákona, osobní ochranné oblečení pro dubnové a májové počasí, přilbu, rukavice ,brýle, vybavení pro případné přečkání noci v přírodě(spací pytel ,karimatku, finanční obnos pro zajištění ubytování a stravování (zajíždět k bankomatům je časově velmi náročné ) a hodně elánu dokázat sobě i ostatním,že Hraničáři stále existují.

Přihlášky zasílejte na email : sw.b1@seznam.cz

K účasti zve : Nekvapil Ladislav
Realizátor prvního a druhého ročníkubyli mezi vami i takovy ktery za prachy

Datum: 25.12.2012 | Vložil: Vasil / agent z druhe strany

ja se treba dostal za draty uplne legalne , byl sem vexlak v praze a jednoho dne (srpen 1978) me zastavil kamarad taky v ty dobe delal milion rocne s bonama jako ja me rikal ze v Asi vede cesta do rajchu za par korun ( pro nas 30.000 tehdejsich korun nebylo nic ty jsme meli za dve nedele vydelany ) . V obcankach jsme meli razitko porybny a tudiz cely dny nuda s povalovanim se v ruznych kavarnach a nebo se lezelo v posteli s nakou panickou vysokych pohlavaru . Kamos mi rikal pojd jdem na zapad a budem tam past holky . Ja pam jak se tam dostanem , to neres , chvilku vlakem , trosku pesky a zas vlakem , vecer vyrazime rano tam sme . Ze pra to bude stat rovnych 100.000 tehda velky prachy . Nebyl problem podal sem rukavici (100 litru v bonech ) a ze za tyden at sem pripravenej. Ja si nejdriv rikal ok potrebuje pucit tak mezi kamosema to byla bezna vec zejo . V nedeli vpoledne ze jedem , ja teda narychlo zanechal u brachy v hotovosti necely 3 miliony a sebou si vzal 40000 marek . nejdriv jsme jeli vlakem do Chebu a pak motorakem do Ase , tam nas vyzvednul clovek ktery byl velitelem roty a s nim jeste 2 vojaci v uniforme . Nejdriv se zajelo do nakyho baraku v Asi kde nas seznamil jak to provedem , dostali jsme uniformy s velkyma sarzema a ze v nedeli kolem 2.h ranni je nejlepsi cas a na care maji 2 spolehlivy lidi . V jednu v noci pro nas prijel Gazik a jelo se rovnou do osady Studanka . U toho rybnika nasedl velitel ozralej jak duha a jelo se smerem Pastviny tam to vzali do lesa a zas vedle pole . U jedne spackarny zastavili , zhasli svetla , my vystoupili a jeden slovacisko nas prevedl snad jen 50 metru na druhou stranu . Tam jsme se museli prevlict zas do nasich civilu a veci odevzdat . Asi hodinu jsme museli vse vydejchat ale uz jsme vedeli ze jsme v bavorsku pac u domu byl stary VW . Dneska vim ze osada se jmenovala Fassmannsreuth , rano nas chytli z bayerische polizei a odvezli nas do Hofu kde jsme podali zadost o Azyl . Pry jim je divny ze co tyden nekdo preleze ty draty , my se jen pousmali . Pasakem sem se nestal zato mam velkou firmu a byl u toho kdy se odevzdavali klice . Samozrejme jsem byl na druhy strane i kdyz za komunismu sem si nevydelaval tak spatne ...takze pohranicnici a vas vedli za nos pac jste patrili k ty luze ktera se nemela dovedet vse zejo ?

Re: byli mezi vami i takovy ktery za prachy

Datum: 22.02.2013 | Vložil: Zdeněk (z 1.rPS Trojmezí)

Bože můj! Co je to za blábol?

Autor příspěvku "Jak jsem se dostal na Západ" je buď pacientem sanatoria MUDr.Chocholouška a trvale tlumen sedativy, rozum se mu kalí, anebo (a to nejspíše) se jedná o dezorientovaného voliče,"který to hodil Karlovi" a je pod vlivem seriálu "Příběhy železné opony" :-)

Nu což,po českých internetech běhá spoustu podivínů, od Henryka Laholy až po tohodle agenta z drhé strany.

S pozdravem
Zdeněk (VČ 1.rPS Trojmezí 1985-1990).

https://pohranicnik.blogspot.cz/

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek