V Aši a v Krásné jsme uctili státní svátek Čsl. státnosti 28.10.2015 položením květin u pomníku prezidenta Beneše a památníku OSH v Krásné

29.10.2015 10:29

Dnes 28. října se sešla malá skupinka vlastenců a členů KČP Aš u památníku prezidenta Eduarda Beneše na Okružní ul. v Aši. Zde jsme si připomněli 97. výročí založení samostatné Československé republiky. Historické události a okolnosti vzniku samostatné republiky nám ve svém vystoupení připomněl místopředseda klubu přítel Zdeněk Sluka. Přítel Václav Burian pohovořil o heroickém stavění památníku prezidentu Eduardu Benešovi bezprostředně po roce 1989. Zmínil se i o snahách, v pozdějších letech, tento památník v tichosti zlikvidovat s odůvodněním, že se to nelíbí německé straně. V závěru akce jsme u památníku položili kytici.

V tento sváteční den jsme se ještě přesunuli do Krásné k památníku, který je věnován všem ochráncům a obráncům československých státních hranic v období let 1918 - 1992. Zde v úvodu, přítel Milan Paučo, pohovořil o významu ochrany státních hranic jednotlivých suverénních států jak v minulosti, tak současnosti. Zdůraznil současnou situaci, kdy vyrůstají ploty a zátarasy mezi některými evropskými státy jako důsledek potlačení významu a zbavení se ochrany státních hranic. Položením květin jsme si v tento sváteční den uctili památku na padlé obránce a ochránce našich státních hranic a připomněli jsme si našich kolegů a přátel, kteří v nedávné době zemřeli. Čest jejich památce.

Poděkování patří všem, kteří se dnes těchto našich akcí zúčastnili. Děkuji.

 

FOTOGALERIE ZDE

Text a foto: Milan Paučo