Pietní akt k 70. výročí konce 2. světové války - Hranice - Aš

04.06.2015 13:52

Náš KČP Aš se aktivně zapojil do akcí v rámci oslav 70. výročí ukončení 2. světové války a osvobození Československa. Dne 8. května 2015 jsme zorganizovali pietní akt na hřbitově v Hranicích. Zde jsme položili květiny a zapálili svíce u pomníku 12 sovětských zajatců, kteří zde zahynuli v průběhu let 1942 až 1945 a konce války se nedožili. Události týkající se osvobození města Hranice i osudy sovětských zajatců nám přiblížil ve svém vystoupení náš přítel Tonda Juříček.

     Následně, v ten samý den se členové našeho klubu zúčastnili pietního aktu na hřbitově v Aši, který připravila městská organizace KSČM. Svou účastí jsme tuto akci podpořili a položením květin u pomníku jsme si uctili památku na sovětské zajatce. Význam osvobození Československa a události kolem oslav tohoto významného 70. výročí, zmínil ve svém vystoupení zastupitel karlovarského kraje přítel Václav Sloup.

     Při přesunu z Hranic do Aše jsme provedli zastávku u památníku ochránců československých státních hranic v Krásné, kde jsme zavzpomínali a rovněž položili kytici. 

     Obě akce proběhli důstojně za účasti členů našeho klubu i občanů z Hranic a Aše. Všem patří úcta a poděkování.

 

FOTOSOUBOR ZDE

Text: Milan Paučo

Foto: Milan Paučo, Pavel Duchan

Graf. úprava: JH